Capoeira yra kas

Capoeira: Brazilijos kovos menas

Capoeira yra Brazilijos kultūrinė išraiška, sujungusi šokio, muzikos ir kovos elementus. Tai yra kovos meno forma, atsirandanti per kolonijinį laikotarpį Brazilijoje, kai Afrikos vergai ieškojo pasipriešinimo ir savarankiško turto.

Capoeira istorija

Capoeira turi savo šaknis Afrikos tradicijose, kurias vergai atnešė į Braziliją. Kolonijiniame laikotarpiu vergams buvo draudžiama praktikuoti bet kokią kovos formą, todėl jie sukūrė savarankiškos įtakos formą, paslėptą kaip šokis.

Laikui bėgant Capoeira tapo svarbia Afro-Brazilijos kultūros dalimi, praktikuojama Quilombolos bendruomenėse ir miesto vietose. Tačiau Capoeira taip pat susidūrė su persekiojimu ir kriminalizavimu per visą istoriją.

Capoeira elementai

Capoeira pasižymi akrobatiniais judesiais, greitais smūgiais ir ritmiška muzikos ir dainavimo seka. „Capoeira“ praktikai vadinami capoeiristas ir juda ratu, kurį suformuoja kiti Capoeiristai, grojantys tradicinius muzikos instrumentus.

Kai kurie pagrindiniai „Capoeira“ elementai apima:

  • Ginga: Pagrindinis kūno balanso judėjimas, naudojamas judėti ir apsaugoti nuo išpuolių.
  • Dodge: Dodge judesiai, kad būtų išvengta priešininkų smūgių.
  • spardai ir ropliai: kojos pūtė, kad nuvertė priešininką.
  • Acrobacies: akrobatiniai judesiai, tokie kaip šuoliai ir posūkiai.
  • Muzika ir dainavimas: Muzikos instrumentai, tokie kaip Berimbau, Pandeiro ir Atabaque, taip pat afrikietiškos kalbos kampai.

capoeira pasaulyje

„Capoeira“ išplito po pasaulį ir šiandien yra praktikuojama daugelyje šalių. Ji įgijo tarptautinį pripažinimą kaip unikalią kovos meno formą, kurioje derinamos šokio, muzikos ir kovos elementų.

Be to, Capoeira taip pat pripažinta kaip UNESCO nematerialusis kultūros paveldas nuo 2014 m., Kuris padėjo išsaugoti ir skatinti šią svarbią Brazilijos kultūrinę raišką.

„Capoeira“ pranašumai

„Capoeira“ specialistams siūlo daugybę fizinės ir psichinės naudos. „Capoeira“ ne tik tobulina fizinę formą, bet ir skatina socializaciją, abipusę pagarbą ir pasitikėjimą savimi.

akrobatiniai judesiai ir „Capoeira“ muzikalumas taip pat skatina kūrybiškumą ir meninę išraišką. Be to, „Capoeira“ yra įdomus būdas mankštintis ir sužinoti apie Brazilijos kultūrą.

Išvada

„Capoeira“ yra daug daugiau nei paprasta kova ar šokis. Tai atspindi pasipriešinimą ir afro-Brazilijos kultūrą, taip pat yra išraiškos ir savigynos forma. „Capoeira“ yra svarbi Brazilijos tapatybės dalis ir toliau džiugina ir įkvepia žmones visame pasaulyje.

Scroll to Top