centrai, kas tai yra

Kas yra centras?

„Centrão“ yra terminas, naudojamas nurodant Brazilijos politinę grupę, kuri sujungia vidurio dešiniųjų ir kairiųjų partijas. Ši grupė yra žinoma dėl savo sugebėjimo daryti įtaką ir derėtis politinėje scenoje, ypač Nacionaliniame kongrese.

centro kilmė ir charakteristikos

Centrão atsirado 1990 m. Per prezidento Fernando Collor de Mello vyriausybę. Tuo metu grupę sudarė tokios partijos kaip PFL (dabartinis DEM), PPB (dabartinis PP) ir Ptb.

Pagrindinės centro bruožai yra šie:

  • Ideologinis daugiskaitas: Grupė suburia skirtingų politinių orientacijų partijas, pradedant nuo vidurio dešinės iki centro kairės;
  • Derybų gebėjimai: Centras yra žinomas dėl savo sugebėjimo derėtis dėl pozicijų ir išteklių su vyriausybe mainais į politinę paramą;
  • Įtaka Nacionaliniame kongrese: Dėl jo dydžio ir artikuliacijos CENTRON daro didelę įtaką įstatymų leidybos sprendimams;
  • Savarankiškų interesų paieška: „Centrão“ dažnai kritikuojamas dėl prioritetų jų individualių interesų, palyginti su visuomenės interesais.

Centrão

svarba ir kritika

Centrão laikomas pagrindiniu politiniu veikėju Brazilijoje, nes jo dalyvavimas yra būtinas formuojant daugumą nacionaliniame kongrese. Nepalaikant „Centrão“, vyriausybėms sunku patvirtinti sąskaitas ir įgyvendinti jų politiką.

Tačiau grupė taip pat sulaukia kritikos. Daugelis teigia, kad „Centrão“ yra „senoji politika“, pasižyminčia klientės ir fiziologine praktika. Be to, yra tokių, kurie teigia, kad „Centrão“ apsunkina valdžią ir prisideda prie Brazilijos politinės sistemos skaidrumo ir efektyvumo trūkumo.

„Centrão“ veiksmo pavyzdžiai

Centrão jau dalyvavo keliose svarbiose Brazilijos politikos momentuose. Kai kurie pavyzdžiai yra:

  1. Michelio Temerio vyriausybėje: centras buvo esminis patvirtinant tokias reformas kaip darbo jėga ir socialinė apsauga;
  2. Jair Bolsonaro vyriausybėje: „Centrão“ buvo svarbus prezidento sąjungininkas, užtikrinantis politinę paramą ir padedant patvirtinti gaires Nacionaliniame Kongrese.
  3. Išvada

    „Centrão“ yra Brazilijos politinė grupė, suburianti centro teisių partijas ir kairę centrą. Jo sugebėjimas daryti įtaką ir derėtis dėl politinio scenarijaus yra pripažintas, tačiau grupė taip pat sulaukia kritikos dėl savo praktikos ir interesų. „Centrão“ dalyvavimas yra labai svarbus formuojant daugumą nacionaliniame kongrese ir šalies valdžios valdžios.

Scroll to Top