kaip atliekama padidėjusi prostatos operacija

Kaip atliekama padidėjusi prostatos operacija

Padidėjusi prostatos chirurgija, dar vadinama transsureraline prostatos rezekcija (RTUP), yra dažna chirurginė procedūra, atliekama gydant gerybinę prostatos hiperplaziją (HPB) – būklę, kurioje prostatos augimas ir sukelia šlapimo srauto obstrukciją.

padidėjusios prostatos chirurgijos indikacijos

Rekomenduojama padidinti prostatos operaciją, kai HPB simptomai tampa sunkūs ir daro didelę įtaką paciento gyvenimo kokybei. Kai kurie iš įprastų HPB simptomų yra šie:

  • Sunku pradėti šlapimo srautą
  • Silpnas arba pertrauktas šlapimo srautas
  • Dažnas poreikis šlapintis, ypač naktį
  • Neužbaigto šlapimo pūslės ištuštinimo jausmas
  • Šlapimo skubumas

Jei susiduriate su šiais simptomais, svarbu pasitarti su urologu, kad įvertintumėte operacijos poreikį.

Prostatos (RTUP) transsureralinė rezekcijos procedūra

RTUP atliekamas atliekant bendrą ar regioninę anesteziją ir apima perteklinio prostatos audinio, kuris kliudo šlapimo srautui, pašalinimą. Procedūra atliekama per šlaplę, nereikia išorinių pjūvių.

Pirmiausia šlaplė į šlapimo pūslę įterpia cistoskopą, kad būtų galima vizualizuoti prostatą. Tada įterpiamas prietaisas, vadinamas rezidoskopu, kad būtų pašalintas prostatos audinys. Resetoskope yra elektrinė pjovimo viela, kuri naudojama obstrukciniam audiniui supjaustyti ir pašalinti į mažus fragmentus.

Audinys pašalinamas, jis drėkinamas ir išsiurbtas, kad būtų užtikrintas aiškus vaizdas ir išvengta komplikacijų. Nuėmus audinius, bet koks kraujavimas kontroliuojamas naudojant krešėjimo metodus.

pooperacinis ir atkūrimas

Po operacijos pacientas stebimas atkūrimo kambaryje, kol praeis anestezija. Paprastai reikia stebėti dieną ar dvi ligoninėse. Šiuo laikotarpiu gali būti skiriami vaistai, skirti palengvinti skausmą ir užkirsti kelią infekcijoms.

Visiškas padidėjusios prostatos operacijos atsigavimas gali užtrukti kelias savaites. Per tą laiką svarbu laikytis medicinos gairių, tokių kaip išvengti intensyvaus fizinio aktyvumo ir kelti sunkius daiktus. Įprasta išbandyti kai kuriuos dirginančius šlapimo pūslės simptomus, tokius kaip šlapimo skubumas ir dažnas šlapinimasis per pirmąsias savaites po operacijos.

Būtina atlikti konsultacijas su urologu, norint stebėti atsigavimą ir užtikrinti, kad nėra komplikacijų. Kai kuriais atvejais gali prireikti atlikti tyrimus, tokius kaip kraujo tyrimai ar ultragarsas.

Išvada

Padidėjusi prostatos operacija yra veiksminga gerybinės prostatos hiperplazijos gydymo procedūra ir palengvinant susijusius šlapimo simptomus. Nors tai yra chirurginė procedūra, RTUP yra minimaliai invazinė ir siūlo palyginti greitą atsigavimą. Jei susiduriate su HPB simptomais, pasitarkite su urologu, kad įvertintumėte operacijos poreikį ir aptartumėte turimas gydymo galimybes.

Scroll to Top