Kaip atliekamas asfaltas

kaip atliekamas asfaltas?

Asfaltas yra medžiaga, plačiai naudojama keliais, gatvėmis ir automobilių stovėjimo aikštelėmis. Tai suteikia sklandų ir atsparų paviršių, galintį palaikyti intensyvų transporto priemonių srautą. Bet ar žinote, kaip daromas asfaltas? Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime šios esminės miesto infrastruktūros medžiagos gamybos procesą.

žaliavos

asfaltas yra sudarytas iš medžiagų mišinio, pagrindinių:

 • Susmulkintas akmuo: yra asfalto pagrindas, atsakingas už pasipriešinimo ir stabilumo mišinį.
 • Smėlis: padeda sutankinti ir pagerina asfalto laikymąsi.
 • Skystas asfaltas: dar žinomas kaip asfalto rišiklis, tai yra aliejaus, atsakingo už kitų medžiagų vienijimą, darinys.

Gamybos procesas

Asfalto gamybos procesas apima keletą žingsnių, kurie gali skirtis atsižvelgiant į naudojamą technologiją. Toliau pateikiame dažniausiai pasitaikančio proceso apžvalgą:

 1. Akmens ekstrahavimas ir susmulkinimas: akmuo ekstrahuojamas iš telkinių ir eina per trupimo procesą, kur jis sumažinamas iki tinkamo mišinio dydžio.
 2. Skystas asfalto šildymas: Skystas asfaltas kaitinamas tam tikrame augale, kol jis pasieks idealią mišinio temperatūrą.
 3. Medžiagų mišinys: susmulkintas akmuo, smėlis ir skystas asfaltas yra sumaišyti į asfalto augalą, sudarydami homogeninę masę
 4. .

 5. Transportas ir taikymas: Asfaltas gabenamas sunkvežimiuose į taikymo vietą, kur jį skleidžia ir suspausta specializuotos mašinos.
 6. Aušinimas ir išgydymas: po pritaikymo asfaltas eina aušinimo ir gijimo procesą, kur jis įgyja galutinį pasipriešinimą.
 7. asfalto pranašumai

  Asfaltas turi keletą pranašumų, susijusių su kitomis grindinio medžiagomis, tokiomis kaip:

  • patvarumas: asfaltas yra atsparus ir turi ilgą tarnavimo laiką.
  • Lankstumas: jis gali prisitaikyti prie mažų deformacijų, vengdamas įtrūkimų ir įtrūkimų.
  • Vykdymo greitis: asfalto taikymo procesas yra gana greitas, leidžiantis paleisti kelią per trumpą laiką.
  • Lengva priežiūra: žalos atveju asfaltas gali būti greitai ir ekonomiškai pataisyti.

  Trumpai tariant, asfaltas gaminamas iš susmulkinto akmens, smėlio ir skysčio asfalto mišinio. Jo gamybos procesas apima tokius veiksmus kaip ištraukimas, šildymas, maišymas, gabenimas, pritaikymas ir gydymas. Be to, asfaltas turi privalumų, tokių kaip patvarumas, lankstumas, vykdymo greitis ir techninė priežiūra. Dėl šios medžiagos galime mėgautis saugiais ir patogiais keliais ir gatvėmis.

Scroll to Top