Kaip atliekamas prostatos ultragarsas

Kaip atliekamas prostatos ultragarsas

Prostatos ultragarsas yra vaizdų egzaminas, kuriame naudojamos aukšto dažnio garso bangos, kad būtų galima peržiūrėti prostatą ir įvertinti galimus pokyčius. Tai neinvazinė ir neskausminga procedūra, leidžianti gydytojui gauti svarbios informacijos apie liaukos sveikatą.

prostatos ultragarso indikacijos

Prostatos ultragarso, dažnai prašoma ištirti tokius simptomus kaip sunkumai šlapintis, dubens skausmas, kraujo buvimas šlapime ar spermoje, ir yra naudojamas gydant prostatos ligas, tokias kaip prostatos vėžys.

pasiruošimas egzaminui

Prieš atlikdami prostatos ultragarsą, svarbu laikytis kai kurių gairių, kad būtų užtikrinta gautų vaizdų kokybė. Paprastai reikia pasninkauti bent 6 valandas prieš apžiūrą, išvengti maisto produktų, kurie gali sukelti dujas ir visiškai ištuštinti šlapimo pūslę prieš procedūrą.

egzaminas

Prostatos ultragarsas gali būti atliekamas dviem būdais: transrektaliniu arba pilvo dalimi.

Tiriant transrektalinį tyrimą, pacientas yra nuošalyje, o kojos sulenktos link krūtinės. Gydytojas įkišo mažą keitiklį į tiesiojamąjį tiesiojamąjį tiesiojamąjį ryšį, kuris skleidžia garso bangas ir užfiksuoja prostatos vaizdus. Šis metodas leidžia išsamesnei liaukos vizualizavimui, ypač nurodytam įvertinti įtartinus pokyčius.

Atlikus pilvo tyrimą, pacientas guli ant nugaros ant neštuvų, o gydytojas taiko gelį pilvo srityje. Keitiklis švelniai supjaustomas ant odos, skleidžia garso bangas ir užfiksuoja prostatos vaizdus. Nors šis metodas yra mažiau invazinis, šis metodas gali nepateikti tokių detalių kaip transrektalinis.

Rezultatų aiškinimas

Po tyrimo gautus vaizdus analizuoja radiologas, kuris pateiks ataskaitą su atitinkama informacija. Jei nustatomi pokyčiai, tokie kaip mazgelių ar prostatos dydžio padidėjimas, norint tiksliau diagnozuoti, gali prireikti papildomų tyrimų.

Išvada

Prostatos ultragarsas yra pagrindinis prostatos sveikatos įvertinimo tyrimas. Per jį galima anksti nustatyti pokyčius, padedančius diagnozuoti ir gydyti tokias ligas kaip prostatos vėžys. Svarbu laikytis medicinos gairių, kaip tinkamai paruošti, ir reguliariai atlikti egzaminą, ypač nuo 50 metų.

Scroll to Top