Kaip atlikti kvėpavimo takų kineziterapiją

Kaip atlikti kvėpavimo takų kineziterapiją

Kvėpavimo takų kineziterapija yra fizinės terapijos sritis, kuria siekiama gydyti ir užkirsti kelią kvėpavimo takų ligoms, pagerinti pacientų plaučių funkciją ir gyvenimo kokybę. Šiame straipsnyje mes nagrinėsime kai kuriuos kvėpavimo takų kineziterapijos metodus ir pratimus.

Kvėpavimo takų fizioterapijos pranašumai

Kvėpavimo takų kineziterapija gali suteikti keletą privalumų žmonėms, turintiems kvėpavimo problemų, tokių kaip:

 • Plaučių pajėgumų gerinimas;
 • Sumažėja dusulys;
 • Kvėpavimo raumenų stiprinimas;
 • Kvėpavimo takų komplikacijų prevencija;
 • Pagalba pašalinant sekretus;
 • Pagerinta gyvenimo kokybė.

Technikos, naudojamos kvėpavimo takų kineziterapijoje

Kvėpavimo takų kineziterapija naudoja įvairius metodus, kad gydytų ir užkirstų kelią kvėpavimo takų ligoms. Kai kurie pagrindiniai metodai yra šie:

1. Kvėpavimo pratimai

Kvėpavimo pratimai yra pagrindiniai kvėpavimo takų kineziterapijoje. Jie padeda sustiprinti kvėpavimo takų raumenis ir pagerinti plaučių pajėgumą. Kai kurie kvėpavimo pratimų pavyzdžiai yra šie:

 1. Diafragminis kvėpavimas: jį sudaro giliai įkvepiantis nosis, pilvo užpildymas oru ir lėtai plečiantis per burną;
 2. Kvėpavimas su raukšlėmis lūpomis: jį sudaro pamažu oras per burną, laikant lūpas raukšlėtus;
 3. Kvėpavimas kontroliuojamu kosuliu: susideda iš kosulio kontroliuojant, padedantis pašalinti sekrecijas iš plaučių.
 4. 2. Vibrokompresija

  Vibrokompresija yra technika, kuri naudoja konkrečius prietaisus vibruoti krūtinės sritį, padedanti išlaisvinti sekrecijas ir palengvinti jos pašalinimą.

  3. Laikysenos kanalizacija

  Posturinis drenažas yra technika, kuri naudoja skirtingas kūno padėtis, kad būtų lengviau nutekėti plaučių sekrecijos. Kineziterapeutas padės pacientui kiekvienam atvejui tinkamoms padėties.

  ieškant kvėpavimo takų kineziterapeuto

  Svarbu ieškoti kvėpavimo takų kineziterapeuto, kai pateikiami kvėpavimo takų simptomai, pavyzdžiui, dusulys, nuolatinis kosulys, per didelis sekrecija ar bet kokie kvėpavimo sunkumai. Kineziterapeutas įvertins pacientą ir parodys tinkamiausią gydymą kiekvienam atvejui.

  Svarbu laikytis kineziterapeuto gairių ir teisingai bei reguliariai atlikti pratimus bei metodus. Kvėpavimo takų kineziterapija gali būti svarbi kvėpavimo takų ligų gydymo ir prevencijos sąjungininkė, pagerinant pacientų gyvenimo kokybę.

  Tikimės, kad šis straipsnis jums buvo naudingas šiek tiek suprasti apie tai, kaip atlikti kvėpavimo takų kineziterapiją. Jei turite klausimų ar norite pasidalyti savo patirtimi, palikite komentarą žemiau.

Scroll to Top