Kaip atpažinti vandens nutekėjimą

Kaip nustatyti vandens nutekėjimą

Vandens nutekėjimas gali būti rimta problema ir padaryti didelę žalą jūsų namams ar verslui. Be to, jie taip pat gali sukelti didesnes vandens sąskaitas ir švaistyti tokius brangius išteklius. Todėl būtina žinoti, kaip kuo greičiau nustatyti vandens nutekėjimą. Šiame straipsnyje aptarsime keletą patarimų ir metodų, kurie padės jums atlikti šią užduotį.

Vandens nuotėkio ženklai

Yra keletas įprastų požymių, kurie gali parodyti, kad jūsų nuosavybėje yra vandens nutekėjimas. Atkreipdami dėmesį į šiuos ženklus, galite padėti nustatyti ir išspręsti problemą, kol ji blogės. Čia yra keletas labiausiai paplitusių ženklų:

 • Matomi nutekėjimai: ieškokite vandens dėmių, lašelių ar pudrų ant grindų, sienų ar lubų.
 • Staigus vandens sąskaitų padidėjimas: jei pastebite reikšmingą vandens sąskaitų padidėjimą be akivaizdžios priežasties, tai gali būti nuotėkio signalas.
 • Sumažėjęs vandens slėgis: Jei vandens slėgis jūsų čiaupoje ar duše staiga sumažėja, jis gali reikšti nuotėkį.
 • Vandens garsai sklinda: jei išgirsite vandens garsą, net kai visi čiaupai uždaromi, gali būti nutekėjimas.

Kaip rasti vandens nutekėjimą

Kai įtariate vandens nutekėjimą, svarbu jį kuo greičiau surasti. Štai keletas metodų, galinčių padėti:

 1. Patikrinkite vandens matuoklius: Išjunkite visus čiaupus ir įtaisus, kuriuose naudojamas vanduo, ir įsitikinkite, kad vandens matuoklis ir toliau juda. Jei taip yra, tai gali reikšti nutekėjimą.
 2. Vaizdinis patikrinimas: ieškokite nuotėkio požymių visose jūsų turto vietose, įskaitant vonios kambarius, virtuves ir lauko zonas.
 3. Dažo testas: Į tualeto baką įpilkite kelis lašus maisto dažų ir palaukite kelias minutes. Jei dažai pasirodys dubenyje be išleidimo, tualete gali būti nutekėjimas.
 4. Patikrinkite čiaupus ir dušus: įsitikinkite, kad visi čiaupai ir dušai yra sandariai uždaryti. Jei yra lašelių, nedelsdami juos pataisykite.
 5. Kai skambinate profesionalui

  Kai kuriais atvejais gali reikėti paskambinti profesionalui, kuris padėtų nustatyti ir taisyti vandens nutekėjimą. Čia yra keletas situacijų, kai rekomenduojama kreiptis į profesionalią pagalbą:

  • Paslėptas nutekėjimas: jei įtariate nuotėkį, bet negalite jo rasti, gali padėti nutekėjimo aptikimo santechnikas.
  • Požeminiai nutekėjimai: jei pastebite, kad išorinėse vietose padidėja dirvožemio drėgmė ar vandens dėmės, gali būti požeminis nutekėjimas.
  • Nuotėkis pagrindiniuose vamzdynuose: jei įtariate nuotėkį pagrindiniame jūsų nuosavybės vandens vamzdyje, svarbu paskambinti profesionalui, kad išvengtumėte rimtos žalos.

  Baigdami nustatyti vandens nutekėjimą kuo greičiau, norint išvengti vandens pažeidimo ir atliekų, būtina nustatyti vandens nutekėjimą. Atkreipkite dėmesį į nuotėkio signalus ir naudokite paprastus metodus, kad juos rastumėte. Jei reikia, nedvejodami paskambinkite profesionalui padėti. Atminkite, kad greitai veikimas gali sutaupyti laiko, pinigų ir brangių gamtos išteklių.

Scroll to Top