Kaip atpažinti žiurkių ir gekono išmatas

Kaip atpažinti žiurkių ir gekono išmatas

Kalbant apie kenkėjų užkrėtimą, svarbu žinoti, kaip nustatyti įvairių gyvūnų, tokių kaip žiurkės ir gekokso, išmatos. Šis sugebėjimas gali padėti nustatyti, kokio tipo kenkėjas yra jūsų namuose ar darbo aplinkoje, leisdamas jums imtis reikiamų priemonių, kad būtų galima kontroliuoti situaciją. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip atpažinti žiurkių ir gekono išmatas, suteikdami naudingos informacijos, kaip efektyviai spręsti šiuos kenkėjus.

pelių kėdės

Pelių išmatos yra mažos ir turi ryžius panašią išvaizdą. Paprastai jie būna tamsios spalvos, nuo rudos iki juodos, atsižvelgiant į žiurkės dietą. Šviežios išmatos yra minkštos ir drėgnos, tačiau laikui bėgant jos tampa sausesnės ir trapios.

Išskirtinis žiurkių išmatų bruožas yra jo dydis. Jie yra palyginti maži, maždaug nuo 1 iki 2 centimetrų ilgio. Be to, žiurkių išmatos turi aštrius galiukus abiejuose kraštutinumuose, kurie juos išskiria iš kitų gyvūnų išmatų.

Svarbu atsiminti, kad žiurkių išmatos gali perteikti pavojingas ligas, tokias kaip leptospirozė ir hantavirozė. Todėl, nustatant žiurkių išmatas savo namuose, būtina imtis atsargumo priemonių, pavyzdžiui, dėvėti vienkartines pirštines ir tinkamai dezinfekuoti paveiktą plotą.

driežo kvailiai

Driežų išmatos yra šiek tiek didesnės nei žiurkės ir atrodo kitaip. Paprastai jie yra šviesiai rudos arba pilkos spalvos ir turi cilindrinę formą. Driežų kėdės yra kietos ir sausos, panašios į mažas granules.

Išskirtinis „Lagartix“ išmatų bruožas yra mažo balto taško buvimas kiekvienos granulių centre. Šis baltas taškas yra gekoksų išsiskyrimas su šlapimu, kuris pašalinamas kartu su išmatomis.

Driežų išmatos paprastai randamos tose vietose, kur šie gyvūnai dažnai slepiasi, pavyzdžiui, sienų kampai, už baldų ar vietose, kuriose kaupiasi dulkės. Jie yra nekenksmingi ir nekelia pavojaus žmonių sveikatai.

Išvada

Žiurkių ir gekono išmatų nustatymas gali būti naudingas nustatant šių kenkėjų buvimą jūsų namuose ar darbo aplinkoje. Žiurkės išmatos yra mažos, tamsios ir turi aštrius galiukus, o driežo išmatos yra šiek tiek didesnės, šviesiai rudos arba pilkos spalvos, o kiekvienos granulių centre yra baltas taškas.

Jei įtariate žiurkes ar gekono užkrėtimą, rekomenduojama susisiekti su kenkėjų kontrolės įmone, kad būtų saugiai ir efektyviai spręsti šią problemą.

Scroll to Top