Kaip balandžių utėlės

Kaip yra balandžių eilė?

Balandžių utėlės ​​yra maži parazitiniai vabzdžiai, užkrečiantys paukščius, ypač balandžius. Jie priklauso Phthiraptera tvarka ir yra moksliškai žinomi kaip Columbicola Columbae.

balandžių utėlės ​​charakteristikos

Balandžių utėlės ​​turi mažą, plokščią korpusą, pritaikytą lengvai judėti tarp paukščių plunksnų. Jie išmatuoja maždaug 2–4 milimetrų ilgį ir turi spalvą, kuri kinta tarp šviesiai pilkos ir tamsiai rudos spalvos.

Šie parazitai turi nagus kojose, leidžiančias tvirtai priglausti prie balandžių nuobaudų. Be to, jie turi kandiklį, pritaikytą maitinti šeimininkų paukščių kraują.

apriboti gyvenimo ciklą

Ederų balandžių gyvavimo ciklą sudaro trys etapai: kiaušinis, nimfa ir suaugusioji.

Suaugusios moterys kiaušinius deda į balandžių bausmes, ypač regionuose, esančiuose šalia sparnų ir uodegos. Šie kiaušiniai yra žinomi kaip nitai ir yra balti arba gelsvai.

Maždaug po 5–8 dienų kiaušiniai pausta ir nimfos. Nimfos yra panašios į suaugusius, tačiau mažesnės ir dar nėra lytinės brandos. Jie eina per kelis sodinukus, kol pasiekia pilnametystę, kuri įvyksta maždaug per 10–14 dienų.

Suaugusiųjų balandžių utėlės ​​gyvena maždaug 30 dienų ir šiuo laikotarpiu dauginasi ir maitina priimančių paukščių kraują.

balandžių utėlės ​​poveikis

Balandžių utėlės ​​gali sukelti įvairių problemų paukščiams ir žmonėms.

Dėl balandžių utėlės ​​užkrėtimas gali sukelti intensyvų niežėjimą, baudų praradimą, stresą ir dar rimtesnes sveikatos problemas. Be to, šių parazitų buvimas gali susilpninti paukščius, todėl jie tampa jautresni kitoms ligoms.

Žmonėms balandžių utėlės ​​gali sudirginti odą, ypač alergiškiems žmonėms. Be to, jie gali perduoti ligas, tokias kaip salmonelozė, per užterštas išmatas.

balandžių utėlės ​​prevencija ir kontrolė

Norint užkirsti kelią balandžių utėlėms ir kontroliuoti užkrėtimą, gali būti priimtos kai kurios priemonės:

  1. Laikykite vietų, kurias dažnai lanko balandžiai, higienos, tokios kaip stogai, palapinės ir karnizai;
  2. Venkite maisto ir stovinčio vandens liekanų kaupimo, kuris gali pritraukti balandžius;
  3. reguliariai valyti balandžius užkrėstas vietas;
  4. Naudokite konkrečius repelentus, kad išvengtumėte balandžių;
  5. Ieškokite profesionalios pagalbos kontroliuoti balandžių utėles, jei užkrėtimas yra labai intensyvus.
  6. Svarbu pabrėžti, kad manipuliavimas balandžiais ir utėlėmis turėtų atlikti apmokyti specialistai, kad būtų išvengta pavojaus sveikatai.

    Trumpai tariant, balandžių utėlės ​​yra maži parazitiniai vabzdžiai, užkrečiantys paukščius, sukeliantys problemų tiek balandžiams, tiek žmonėms. Tinkama prevencija ir kontrolė yra būtini norint išvengti užkrėtimo ir neigiamo poveikio, kurį sukelia šie parazitai.

Scroll to Top