Kaip gaminamos venų Doplerio apatinės galūnės

Kaip yra apatinių galūnių veninis Dopleris

Veninis apatinių galūnių Dopleris yra neinvazinis egzaminas, kuriame naudojamos aukšto dažnio garso bangos, kad būtų galima įvertinti kraujo tėkmę kojų venose. Ši procedūra plačiai naudojama diagnozuojant venines ligas, tokias kaip gili venų trombozė ir lėtinis venų nepakankamumas.

Kodėl veninis apatinių galūnių dopleris?

Veninis apatinių galūnių Dopleris nurodomas, kai kojų kraujotakos problemos, tokios kaip patinimas, skausmas, svorio pojūtis, varikozės venos ar opos. Šis tyrimas leidžia įvertinti kliūčių ar refliukso buvimą venose, suteikiant svarbią informaciją gydymo diagnozei ir planavimui.

.

Kaip atliekamas egzaminas?

Veninį apatinių galūnių Doplerį atlieka gydytojas, kurio specializacija yra kraujagyslių ultragarsas. Pacientas guli ant neštuvų, o gydytojas taiko gelį ištirto regiono odai. Tada jis slenka ant odos ultragarso keitiklio, skleidžiant garso bangas, kurias atspindi vidinės struktūros.

Keitiklis užfiksuoja šias atspindėtas garso bangas ir paverčia jas realiais laiko vaizdais, kurie žiūrima į monitorių. Gydytojas analizuoja vaizdus ir registruoja svarbius duomenis, tokius kaip kraujotakos greitis ir kliūčių ar refliukso buvimas venose.

Kokie yra galimi rezultatai?

Veninio apatinių galūnių Doplerio rezultatai gali skirtis atsižvelgiant į paciento būklę. Kai kurie galimi rezultatai yra šie:

  1. normalus veninis srautas;
  2. Gilių venų trombozės buvimas;
  3. Lėtinis venų nepakankamumas;
  4. Venose kliūtys;
  5. veninis refliuksas;
  6. be kitų.



  7. Veninio apatinių galūnių doplerio pranašumai




    1. Tai nėra invazinė;


    2. Nenaudoja jonizuojančiosios spinduliuotės;


    3. Leidžia realiu laiku įvertinti kraujotaką;


    4. Padėti diagnozuojant venų ligas;


    5. Padeda planuoti gydymą;


    Apibendrinant, veninis apatinių galūnių Dopleris yra svarbus tyrimas, skirtas įvertinti kraujo tėkmę kojų venose ir diagnozuoti venines ligas. Tai yra saugi, neįniudanti procedūra, teikianti tikslią informaciją tinkamam gydymui. Jei turite simptomų, susijusių su kraujotakos problemomis kojose, pasitarkite su gydytoju specialistu ir apsvarstykite galimybę atlikti šį egzaminą.

Scroll to Top