Kaip gydyti keratokoną

Kaip gydyti keratokoną

keratokonas yra akių liga, kuri daro įtaką ragenai, todėl ji tampa plonesnė ir sulenkta. Tai lemia regėjimo iškraipymą, sukeliantį tokius simptomus kaip neryškus regėjimas, šviesos jautrumas ir sunkumai matyti netoliese esančius objektus. Laimei, yra keletas gydymo būdų, padedančių kontroliuoti ir pagerinti keratokonuso simptomus.

akiniai ir kontaktiniai lęšiai

šviesiems keratokonuso, akinių ar specialių kontaktinių lęšių atvejais gali pakakti regėjimo ištaisyti. Specialūs objektyvo akiniai gali padėti pagerinti regėjimą, o dujomis pralaidūs tvirti kontaktiniai lęšiai gali padėti formuoti rageną ir pagerinti kreivumą.

kolageno kryžminimas

Kolageno kryžminimas yra procedūra, sustiprinanti susilpnėjusią rageną keratokonu. Procedūros metu ragenai uždedamas specialus akių lašas, o kolageno pluoštui stiprinti naudojama ultravioletinė šviesa. Tai padeda stabilizuoti rageną ir sulėtinti keratokonuso progresavimą.

žandikaulio žiedai

Stulpijos žiedai yra maži plastikiniai arba akrilo segmentai, implantuojami ragenoje, kad padėtų pakeisti jų kreivumą. Šie žiedai gali pagerinti regėjimą ir sumažinti keratokonuso simptomus, todėl lengviau dėvėti akinius ar kontaktinius lęšius.

ragenos transplantacija

Pažangesniais keratokonuso atvejais, kai kiti gydymo būdai nėra veiksmingi, gali prireikti ragenos transplantacijos. Procedūros metu pažeistą rageną pakeičia sveika donoro ragena. Ragenos transplantacija gali žymiai pagerinti regėjimą ir palengvinti keratokonuso simptomus.

Kitos gydymo parinktys

Be aukščiau paminėtų variantų, yra ir kitų keratokonuso gydymo variantų, tokių kaip skleraliniai kontaktiniai lęšiai, kurie yra didesni lęšiai, apimantys visą rageną, ir segmentinių intracorno žiedų implantacija. Šios galimybės gali būti aptartos su oftalmologu, kad būtų galima nustatyti geriausią požiūrį kiekvienu atveju.

Išvada

Keratokono gydymas gali skirtis atsižvelgiant į atvejo sunkumą ir pateiktus simptomus. Svarbu pasitarti su oftalmologu dėl tikslios diagnozės ir aptarti turimas gydymo galimybes. Tinkamai gydant, galima kontroliuoti ir pagerinti keratokonuso simptomus, suteikiant geresnę pacientų gyvenimo kokybę.

Scroll to Top