Kaip išmatuoti 12 V skaitmeninį multimetrą

Kaip išmatuoti 12 V skaitmeninį multimetrą

Jei dirbate su elektra ar elektronika, svarbu žinoti, kaip išmatuoti energijos šaltinio įtampą. Vienas iš labiausiai paplitusių būdų tai padaryti yra skaitmeninio multimetro naudojimas. Šiame straipsnyje žingsnis po žingsnio parodysime, kaip išmatuoti 12 V skaitmeniniame multimetru.

1 žingsnis: paruošimas

Prieš pradėdami matuoti įtampą, įsitikinkite, kad multimetras yra sukonfigūruotas teisingai. Patikrinkite, ar funkcijos parinkiklis yra „V“ padėtyje, kad būtų galima išmatuoti įtampą. Be to, įsitikinkite, kad matavimo skalė yra sureguliuota iki 20 V ar aukštesnės, kad būtų užtikrintas matavimas.

2 veiksmas: ryšys

Norint išmatuoti 12 V įtampą, prijunkite raudonojo bandymo patarimą iš multimetro prie teigiamo galiojimo išmatuoti maitinimo šaltinio gnybto. Tada prijunkite juodo bandymo galiuką prie neigiamo terminalo.

3 žingsnis: skaitymas

Su tinkamai sujungtais bandymo galais įjunkite multimetrą ir palaukite kelias sekundes, kol skaitymas stabilizuosis. Tada pažiūrėkite į multimetro ekraną ir patikrinkite įtampos rodmenis. Jei matote 12 V, ekrane pamatysite numerį 12.

papildomi patarimai

Svarbu atsiminti, kad norint gauti tikslų skaitymą, būtinas bandymo patarimų poliškumas. Būtinai prijunkite Raudonojo bandymo galiuką prie teigiamo gnybto ir juodo bandymo antgalio prie neigiamo gnybto. Priešingu atveju skaitymas bus pakeistas.

Taip pat svarbu būti atsargiems dirbant su elektra. Prieš atliekant bet kokį matavimą, įsitikinkite, kad maitinimo šaltinis yra išjungtas. Be to, naudokite apsaugines priemones, tokias kaip izoliacinės pirštinės, kad išvengtumėte elektros smūgių.

Trumpai tariant, skaitmeninio multimetro 12 V matavimas yra paprastas procesas, jei teisingai atliksite veiksmus. Būtinai teisingai sukonfigūruokite multimetrą, prijunkite pavyzdžius prie tinkamų gnybtų ir atidžiai perskaitykite įtampą. Vykdydami šias atsargumo priemones, galite tiksliai ir saugiai išmatuoti įtampą.

Scroll to Top