Kaip įžeminti paskirstymo plokštę

Kaip įžeminti paskirstymo plokštę

Įžeminimas yra pagrindinė procedūra, užtikrinanti įrengimo elektrinę saugą. Tai sudaro ryšio tarp elektros sistemos ir žemės sukūrimas, suteikiantis saugų kelią nepageidaujamų elektrinių srovių išsklaidymui.

Kodėl įžeminimas yra svarbus?

Įžeminimas turi keletą privalumų, tokių kaip:

 • Apsauga nuo elektros smūgio: įžeminimas neleidžia žmonėms ir įrangai paveikti pavojingas elektros sroves, kai montavimo gedimai.
 • Apsauga nuo viršijimo: įžeminimas padeda išsklaidyti viršįtampį, kurį sukelia atmosferos išmetimas ar elektros energijos tiekimo gedimai, apsaugoti prijungtą įrangą.
 • Sistemos stabilumas: Tinkamas įžeminimas prisideda prie elektros sistemos stabilumo, išvengiant tokių problemų kaip trukdžiai ir įrangos gedimas.

žingsnis po žingsnio, siekiant įžeminti paskirstymo plokštę

Toliau pateikiame pagrindinį paskirstymo lentelės pagrindimo vadovą:

 1. Išjunkite galią: Prieš pradėdami bet kokį elektros darbą, įsitikinkite, kad jis išjungia paskirstymo plokštės maitinimą.
 2. Identifikuokite įžeminimo laidą: Ant paskirstymo plokštės suraskite įžeminimo laidą, kuris paprastai yra žalias arba žalias/geltonas.
 3. Paruoškite įžeminimo terminalą: Naudokite reples, kad nuluptumėte maždaug 2 cm nuo įžeminimo vielos galo.
 4. Prijunkite įžeminimo gnybtą: Įdėkite įžeminimo laidą į paskirstymo plokštės įžeminimo gnybtą ir tvirtai priveržkite tvirtinimo varžtą.
 5. Prijunkite įžeminimo strypą: vietoje, esančioje šalia paskirstymo plokštės, jūs padarote žemės įžeminimo strypą. Prijunkite kitą įžeminimo vielos galą prie strypo, naudodami tvirtinimo spaustuką.
 6. Patikrinkite tęstinumą: Naudokite multimetrą, kad patikrintumėte, ar tęstinumas tarp įžeminimo laido ir strypo. Jei reikia, atlikite tinkamus pakeitimus.
 7. Atlikite žemės testą: Baigę įžeminimo įrengimą, norint užtikrinti jo veiksmingumą, rekomenduojama įžeminimo testas. Pasitarkite su kvalifikuotu profesionalu, kad atliktumėte šį testą.
 8. Išvada

  Įžeminimas paskirstymo plokštėje yra pagrindinė procedūra, užtikrinanti įrengimo elektrinę saugą. Tinkamai atlikus veiksmus, galima tinkamai ir efektyviai įžeminti. Tačiau svarbu pažymėti, kad elektros darbus turėtų atlikti kvalifikuoti specialistai, užtikrinantys visų dalyvaujančių saugumą.

Scroll to Top