Kaip jis veikia paiešką ir transporto priemonių seme

Kaip veikia transporto priemonių paieška ir priepuoliai

Transporto priemonių paieška ir konfiskavimas yra teisinė procedūra, leidžianti atnaujinti transporto priemonę kreditoriui, kai skolininkas nesilaiko savo finansinių įsipareigojimų, susijusių su transporto priemonės finansavimu ar paskola. Šiame tinklaraštyje paaiškinsime, kaip šis procesas veikia ir kokios yra susijusių šalių teisės ir pareigos.

Kas yra transporto priemonių paieška ir areštas?

Transporto priemonių paieška ir konfiskavimas yra teisminė priemonė, leidžianti kreditoriui atnaujinti finansuojamą gėrį, kai skolininkas nemoka finansavimo įmokų. Ši priemonė numatyta Civilinio proceso kodekse ir ją reguliuoja įstatymas Nr. 13.043/2014 m.

Norint atlikti paiešką ir areštą, turi būti finansuojama ar paskolos sutartis su patikėtine susvetimėjimu, ty transporto priemonė suteikiama kaip skolos išmokos garantija. Jei skolininkas nesilaiko savo įsipareigojimų, kreditorius gali paprašyti transporto priemonės paieškos ir konfiskavimo.

Kaip veikia paieškos ir traukulių procesas?

Transporto priemonių paieškos ir konfiskavimo procesas prasideda nuo neteisminio skolininko pranešimo, informuojant jį apie įsipareigojimų neįvykdymą ir galimybę atnaujinti transporto priemonę. Po pranešimo nustatyto termino kreditorius gali pateikti paieškos ir konfiskavimo ieškinį.

Pateikus ieškinį, teisėjas gali suteikti paieškos ir konfiskavimo įsakymą, leisdamas kreditoriui atnaujinti transporto priemonę. Tokiu atveju antstolis yra atsakingas už teismo nutarties įvykdymą ir transporto priemonės konfiskavimą.

Po konfiskavimo transporto priemonė išvežama į teisminį indėlį, kur ji yra prieinama skolininkui 5 dienas. Šiuo laikotarpiu skolininkas gali sumokėti skolą ir nuskaityti transporto priemonę. Priešingu atveju transporto priemonė bus parduodama aukcione už skolą.

dalyvaujančių šalių teisės ir pareigos

Tiek kreditorius, tiek skolininkas turi teises ir pareigas ieškant ir areštavę transporto priemones. Kreditorius turi teisę atnaujinti transporto priemonę įsipareigojimų neįvykdymo atveju, su sąlyga, kad ji vadovaujasi teismo procesu. Skolininkas turi teisę pranešti apie įsipareigojimų neįvykdymą ir paieškos bei konfiskavimo galimybę, be teisės mokėti skolą ir susigrąžinti transporto priemonę.

Svarbu pabrėžti, kad skolininkas taip pat turi teisę ginčyti paieškos ir konfiskavimo veiksmus, pateikdamas gynybą ir įrodymus, kad jis yra informuotas apie savo finansinius įsipareigojimus. Jei gynybą priima teisėjas, paieškos ir konfiskavimo veiksmas gali būti atšauktas.

Išvada

Transporto priemonių paieška ir konfiskavimas yra teisinė procedūra, leidžianti kreditoriui atnaujinti transporto priemonę, jei skolininkas įsipareigojo. Svarbu, kad tiek skolintojas, tiek skolininkas šiame procese žinotų savo teises ir pareigas, kad išvengtų konfliktų ir garantuotų priemonės teisėtumą.

Jei ieškote transporto priemonių paieškos ir arešto situacijos, rekomenduojama kreiptis

Scroll to Top