Kaip ląstelių nuoroda daroma formule

kaip ląstelės nuoroda gaminama formulėje

Kai mes dirbame su formulėmis skaičiuoklėje, mums dažnai reikia kreiptis į konkrečias ląsteles, kad atliktume skaičiavimus ar gautume informaciją. Tai, kaip šios nuorodos pateikiamos, gali skirtis priklausomai nuo naudojamos programinės įrangos, tačiau apskritai yra keletas plačiai naudojamų konvencijų.

ląstelės nuoroda formulėje

Norint nurodyti langelį formulėje, būtina nurodyti jos padėtį skaičiuoklėje. Yra įvairių būdų tai padaryti, atsižvelgiant į programinę įrangą, tačiau dažniausiai yra:

  • Absoliuti nuoroda: prieš stulpelio raidę ir (arba) eilutės numerį naudoja „$“ simbolis, kad būtų galima ištaisyti nuorodą. Pavyzdžiui, „Cell A1“ būtų nurodytas kaip 1. USD
  • Santykinė nuoroda: nenaudoja simbolio „$“ ir automatiškai koreguoja, kai formulė nukopijuojama į kitas ląsteles. Pvz., Jei formulė yra A1 ląstelėje ir nukopijuota į B1 ląstelę, etalonas bus sureguliuotas iki B1.
  • Mišri nuoroda: simbolis „$“ naudoja tik nuorodos dalyje, nustatant tik stulpelį ar eilutę. Pavyzdžiui, $ a1 ištaiso A stulpelį, tačiau leidžia koreguoti eilutę.

ląstelės nuorodos pavyzdys formulėje

Tarkime, kad turime skaičiuoklę su šiomis vertėmis:
a
b
c
10

20

= a1+b1


30

40

= A2+B2


Šiame pavyzdyje ląstelės A1 ir B1 yra nurodytos C1 ląstelių formulėje, tuo tarpu ląstelės A2 ir B2 yra nurodytos C2 ląstelių formulėje. Nukopijavus formules į kitas ląsteles, nuorodos bus automatiškai pakoreguotos.

Svarbu suprasti, kaip ląstelių nuorodos veikia formulėje, nes tai leidžia sukurti dinamiškesnes ir automatizuotas skaičiuokles. Be to, norint išvengti klaidų ir užtikrinti skaičiavimų tikslumą, labai svarbu žinoti ląstelių atskaitos konvencijas.

Tikiuosi, kad šis straipsnis jums buvo naudingas suprasti, kaip ląstelių nuoroda daroma formule. Jei turite klausimų ar pasiūlymų, palikite komentarą žemiau.

Scroll to Top