Kaip padaryti „ABC“ kreivę „Excel“

Kaip padaryti ABC kreivę „Excel

„ABC“ kreivė yra valdymo įrankis, leidžiantis klasifikuoti elementus pagal jos svarbą ar vertę. Ši klasifikacija grindžiama Pareto principu, kuriame teigiama, kad 80% padarinių sukelia 20% priežasčių. Verslo kontekste ABC kreivė yra plačiai naudojama valdyti akcijas, nustatyti pelningiausius produktus ir optimizuoti turimus išteklius.

žingsnis po žingsnio, kad sukurtumėte „ABC“ kreivę „Excel“:

  1. Surinkite duomenis: Pirmiausia turite rinkti duomenis iš elementų, kurie bus klasifikuojami. Šie duomenys gali apimti prekės pavadinimą, atsargų kiekį, vieneto kainą, pardavimo vertę, be kita ko.
  2. Organizuokite duomenis: Tada organizuokite duomenis „Excel“ skaičiuoklėje. Kiekvienas stulpelis turėtų parodyti kintamąjį, pavyzdžiui, prekės pavadinimą, kiekį, kainą ir kt. Įsitikinkite, kad kiekviena eilutė atitinka vieną elementą.
  3. Apskaičiuokite bendrą vertę: Kitame etape būtina apskaičiuoti bendrą kiekvieno elemento vertę. Norėdami tai padaryti, padauginkite kiekį vieneto kainą arba pardavimo vertę, atsižvelgiant į norimą naudoti kriterijų.
  4. Rūšiuokite duomenis: Dabar užsisakykite duomenis mažėjančia tvarka pagal bendrą kiekvieno elemento vertę. Tai galima padaryti pasirinkus atitinkamą stulpelį ir naudojant „Excel“ funkciją „rūšiuoti“.
  5. Apskaičiuokite sukauptą procentą: Naujame stulpelyje apskaičiuokite sukauptą kiekvieno elemento procentą, atsižvelgiant į bendrą vertę. Norėdami tai padaryti, padalinkite bendrą kiekvieno elemento vertę iš bendros visų elementų vertės ir padauginkite iš 100.
  6. Klasifikuokite elementus: Su apskaičiuotu sukauptu procentine dalimi galima klasifikuoti elementus į A, B arba C. Klasifikacija atliekama pagal bendrovės nustatytus kriterijus. Pavyzdžiui, elementai, atspindintys 20% su didžiausia sukaupta verte, gali būti klasifikuojami kaip A, kiti 30% kaip B, o likę 50% kaip c.
  7. Sukurkite diagramą: Pagaliau sukurkite stulpelio arba eilutės diagramą, kad peržiūrėtumėte ABC kreivę. Horizontalioje ašyje uždėkite klasifikuotus elementus ir ant vertikalios ašies sukaupta vertė. Taigi bus galima vizualiai nustatyti kiekvieno elemento svarbą.
  8. „Excel“ ABC kreivė yra galinga priemonė, padedanti priimti strateginius sprendimus. Tai leidžia nustatyti svarbiausius elementus, optimizuoti funkcijas ir tiesiogines pastangas į sritis, kurios grąžina didžiausią grąžą. Žingsnis po žingsnio galite sukurti savo ABC kreivę ir naudoti šią analizę, kad pagerintumėte savo verslo valdymą.

    Tikiuosi, kad šis straipsnis jums buvo naudingas. Jei turite klausimų ar pasiūlymų, palikite jį komentaruose žemiau. Iki kito karto!

Scroll to Top