Kaip padaryti eilutę žingsnis po žingsnio

Kaip padaryti eilutę žingsnis po žingsnio

Kas yra eilutė?

Cordel yra populiarios literatūros forma, atsirandanti šiaurės rytinėje Brazilijoje. Jam būdingos rimed ir pasakojimo eilutės, vaizduojančios kasdienį gyvenimą, legendas, meilės istorijas, nuotykius ir socialinę kritiką. Cordels spausdinami ant iliustruotų lankstinukų ir parduodami mugėse ir rinkose.

1 žingsnis: Pasirinkite temą

Pirmasis žingsnis kuriant eilutę yra pasirinkti savo istorijos temą. Tai gali būti regioninė legenda, istorinis įvykis, meilės istorija ar bet koks dalykas, į kurį norite atkreipti dėmesį.

2 žingsnis: Apibrėžkite metriką ir rimą

stygos rašomos rimuotomis eilutėmis ir su konkrečia metrika. Galite pasirinkti naudoti „setessyLlabo“ (septynis poetinį skiemenį) arba eilėraštį „DecassyL“ (dešimt poetinio skiemens) eilėraščių metrika (septyni poetiniai skiemenys). Taip pat rinkitės rimo tipą, kurį naudosite, pavyzdžiui, kintamasis rimas (ababas) arba suporuotas rimas (AABB).

3 žingsnis: Parašykite įvadą

Stygos įvedimas turi pateikti temą ir sukelti skaitytojo susidomėjimą. Norėdami atkreipti dėmesį nuo pat pradžių, naudokite kūrybines ir prašmatnias eilutes.

4 žingsnis: sukurkite istoriją

Kurdami eilutę, pasakokite iš eilės, naudodami eilutes, kurios seka pasirinktą metriką ir rimą. Ištyrinėkite aplinkinį informaciją, personažus ir įvykius.

5 žingsnis: Užbaikite pasakojimą

Stygos pabaigoje padarykite išvadą, kuri patenkinamai baigiasi istorija. Tai gali būti stebinantis rezultatas, istorijos moralas ar apmąstyta tema.

6 žingsnis: „Cordel

“.

Ryški eilutės bruožas yra iliustracijos. Parašę istoriją, galite sukurti brėžinius arba ieškoti vaizdų, vaizduojančių personažus ir svarbias pasakojimo akimirkas.

7 veiksmas: peržiūra ir redagavimas

Baigę rašymo ir kordelio iliustracijas, atidžiai peržiūrėkite, kad ištaisytumėte rašybos klaidas, pakoreguotumėte metriką ir rimą bei patobulintumėte pasakojimą. Jei reikia, padarykite leidimus, kad tekstas būtų laisvas ir žavesnis.

8 veiksmas: atskleiskite kordelį

Baigę galite pasidalyti savo eilute su kitais. Galite atsispausdinti kopijas ir platinti kultūros mugėse, mokyklose ar renginiuose ar net paskelbti internetinėse platformose.

Išvada

Stygos kūrimas yra būdas išreikšti savo kūrybiškumą ir pasakoti istorijas išskirtiniu būdu. Atlikdami šiuos veiksmus, būsite pasirengę sukurti savo eilutę ir pradžiuginti skaitytojus šia tradicine populiariosios literatūros forma.

Scroll to Top