Kaip pamatyti radiatoriaus vandens lygį

Kaip pamatyti radiatoriaus vandens lygį

Norint užtikrinti tinkamą aušinimo sistemos veikimą, būtina išlaikyti tinkamą vandens lygį ant savo transporto priemonės radiatoriaus. Šiame straipsnyje žingsnis po žingsnio paaiškinsime, kaip patikrinti radiatoriaus vandens lygį.

1 žingsnis: pastatykite transporto priemonę ant lygaus paviršiaus

Prieš patikrindami radiatoriaus vandens lygį, būtinai pastatykite transporto priemonę ant lygaus paviršiaus ir išjunkite variklį. Tai užtikrins, kad gausite tikslų skaitymą.

2 veiksmas: atidarykite transporto priemonės gaubtą

Raskite gaubto išleidimo svirtį, paprastai esančią transporto priemonės vidinėje pusėje, prie rato. Ištraukite svirtį, kad atidarytumėte gaubtą, tada suraskite saugos užraktą ir paleiskite jį, kad visiškai atidarytumėte gaubtą.

3 žingsnis: raskite radiatorių

Radiatorius yra esminė transporto priemonės aušinimo sistemos dalis ir paprastai yra variklio priekyje. Ieškokite metalinės konstrukcijos su pelekais ir dangtį viršuje.

4 žingsnis: patikrinkite vandens lygį

Atsargiai nuimkite radiatoriaus dangtį pasukdami jį prieš laikrodžio rodyklę. Atminkite, kad variklis gali būti karštas, todėl dėvėkite pirštines ar audinį, kad apsaugotumėte rankas. Patikrinkite vandens lygį radiatoriaus viduje. Lygis turi būti arti viršutinio radiatoriaus krašto. Jei esate žemiau šio lygio, turėsite pridėti vandens.

5 veiksmas: jei reikia, įpilkite vandens

Jei vandens lygis yra mažesnis už rekomenduojamą, jums reikės įpilti vandens. Norėdami išvengti nuosėdų susidarymo aušinimo sistemoje, būtinai naudokite distiliuotą vandenį ar demineralizuotą vandenį. Lėtai supilkite vandenį į radiatorių, kol jis pasieks tinkamą lygį.

6 žingsnis: Atkurkite radiatoriaus dangtelį

Pridėję vandens, pakeiskite radiatoriaus dangtelį pasukdami jį pagal laikrodžio rodyklę, kol tvirtai įstrigs. Įsitikinkite, kad dangtis yra gerai pritaikytas, kad būtų išvengta nuotėkio.

7 veiksmas: patikrinkite išplėtimo rezervuarą

Be radiatoriaus vandens lygio tikrinimo, svarbu patikrinti išplėtimo rezervuarą. Suraskite rezervuarą, paprastai arti radiatoriaus, ir įsitikinkite, kad vandens lygis yra tarp prekės ženklų „min“ ir „max“. Jei jis yra mažesnis nei minimalus, įpilkite vandens, kol jis pasieks tinkamą lygį.

Dabar, kai jūs žinote, kaip patikrinti radiatoriaus vandens lygį, nepamirškite reguliariai atlikti šį patikrinimą, ypač prieš ilgus keliones ar intensyvaus šilumos laikotarpiais. Norint išvengti jūsų transporto priemonės variklio perkaitimo ir sugadinimo, būtina išlaikyti aušinimo sistemą geros būklės.

Scroll to Top