Kaip pašalinti baltą dėmę iš danties

Kaip pašalinti baltą danties tašką

Baltos dėmės ant dantų gali būti estetinis diskomfortas daugeliui žmonių. Juos gali sukelti keli veiksniai, tokie kaip dantų dantų nagų lakas, fluoro perteklius, pradinės ertmės ar net problemos formuojant dantis. Laimei, yra keletas priemonių, kurių galima imtis norint pašalinti ar sumažinti šias dėmes. Šiame straipsnyje mes ištirsime keletą galimybių pašalinti baltas dėmeles iš danties.

tinkama geriamoji higiena

Vienas iš paprasčiausių ir veiksmingiausių būdų užkirsti kelią baltoms dantų dėmėms ir gydymui yra tinkama burnos higiena. Norint pašalinti bakterinę plokštelę, būtina valyti dantis bent du kartus per dieną, naudojant minkštą šerių šepetėlį ir fluoro dantų pastą.

Be to, svarbu kasdien naudoti siūlą, kad būtų pašalintos maisto atliekos tarp dantų ir kietųjų -iš naujo. Oralinio skalavimo naudojimą taip pat gali rekomenduoti odontologas, kad papildytų geriamąją higieną.

dantų gydymas

Sunkesniais baltųjų dantų dėmių atvejais gali prireikti specifinio dantų gydymo. Odontologas gali įvertinti situaciją ir nurodyti geriausią kiekvieno atvejo procedūrą.

Vienas iš labiausiai paplitusių gydymo būdų yra vietinio fluoro, kuris padeda atsiminti dantų emalį ir sumažinti baltas vietas, taikymas. Ši procedūra yra paprasta ir gali būti atliekama odontologijos kabinete.

Kitas variantas yra dantų mikroabrazijos, kurią sudaro dantų emalio paviršiaus sluoksnių pašalinimas dėmėms pašalinti. Ši procedūra yra labiau invazinė ir gali būti nurodyta sunkesniais atvejais.

subalansuotas maistas

Maistas taip pat gali paveikti baltų dėmių susidarymą ant dantų. Subalansuotos dietos vartojimas, kuriame gausu maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis, vitaminas D ir vitaminas K, gali padėti sustiprinti dantų emalį ir užkirsti kelią šių vietų atsiradimui.

Vengiant per didelio maisto ir rūgščių gėrimų, tokių kaip sodos ir citrusinių vaisių sultys, vartojimas taip pat yra svarbus norint išsaugoti dantų sveikatą ir išvengti dėmių atsiradimo.

prevencija

Be aukščiau paminėtų priemonių, būtina reguliariai apsilankyti pas odontologą, kad būtų išvengta ir gydytų žodines problemas. Profesionalas gali anksti nustatyti baltųjų dėmių atsiradimą ant dantų ir nurodyti tinkamiausią gydymą.

Atminkite, kad kiekvienas atvejis yra unikalus, ir tik vienas odontologas gali įvertinti situaciją ir nurodyti geriausią gydymą jums. Todėl būtinai pasitarkite su kvalifikuotu profesionalu, kad gautumėte tikslią ir saugią diagnozę.

Tinkamai prižiūrint ir specifinei procedūroms galima pašalinti arba sumažinti baltas dėmeles ant dantų, grąžinti sveiką ir pasitikinčią šypseną.

Scroll to Top