Kaip sužinoti, ar Biblija ir katalikas

Kaip sužinoti, ar Biblija yra katalikiška?

Biblija yra šventa knyga, kuriai labai svarbu įvairioms religijoms, įskaitant katalikybę. Tačiau svarbu suprasti, kaip nustatyti, ar Biblija yra katalikiška, ar ne. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime elementus, apibūdinančius katalikų Bibliją ir kaip ją atpažinti.

elementai, apibūdinantys katalikų Bibliją

Katalikų Biblija turi keletą konkrečių elementų, kurie išskiria jį nuo kitų versijų. Šie elementai apima:

 1. deuterocannic: Katalikų Biblija apima „Deuterocannic“ knygas, kurios yra papildomos knygos žydų kanonui. Šios knygos yra „Tobit“, „Judite“, „Ištisybė“, „Bažnytinė, Buruc“, 1 ir 2 makabai, taip pat papildomos dalys Esther ir Daniel.
 2. Vertimas: Yra skirtingi katalikų Biblijos vertimai, tačiau vienas geriausiai žinomas yra Brazilijos CNBB vertimas (Brazilijos vyskupų nacionalinė konferencija).
 3. Pastabos ir komentarai: Katalikų Biblijoje paprastai yra aiškinamųjų pastabų ir komentarų, padedančių suprasti šventus tekstus.
 4. rodyklė: Katalikų Biblija turi indeksą, palengvinančią knygų ir skyrių vietą.
 5. Vaizdai ir iliustracijos: Kai kuriose katalikų Biblijos versijose gali būti vaizdų ir iliustracijų, susijusių su Biblijos tekstais.
 6. Kaip atpažinti katalikų Bibliją?

  Norėdami atpažinti, ar Biblija yra katalikiška, galite stebėti šiuos elementus:

  • Nuorodos: Katalikų Biblija paprastai turi kryžmines nuorodas, kurios rodo kitas susijusias eiles.
  • deuterocanic knygų rodyklė: Katalikų Biblija turės specifinį indeksą deterocannic knygoms.
  • patvirtinimo antspaudas: Kai kuriuose katalikų Biblijos pavyzdžiuose gali būti katalikų bažnyčios patvirtinimo antspaudas.
  • leidėjas: Patikrinkite leidėją, atsakingą už Biblijos paskelbimą. Kai kurie leidėjai yra žinomi kaip katalikiškos versijos.

  Svarbu pažymėti, kad, be šių elementų, katalikų Biblijos turinys yra tas pats, kaip ir kitos krikščioniškos versijos. Skirtumas slypi įtraukiant deuterocanic knygas ir aiškinamosios pastabos.

  Išvada

  Katalikų Bibliją galima atpažinti per konkrečius elementus, tokius kaip deterokanoniškos knygos, aiškinamosios pastabos, rodyklės ir kryžminės nuorodos. Be to, tai galima atpažinti atsakingas leidėjas ir katalikų bažnyčios patvirtinimo antspaudas. Renkantis Bibliją, svarbu atsižvelgti

Scroll to Top