Kaip sužinoti, ar muzika turi autorių teisių „Instagram“

Kaip sužinoti, ar muzika turi autorių teisių „Instagram“

Jei esate aktyvus „Instagram“ vartotojas, tikriausiai susidūrėte su vaizdo įrašais ar istorijomis, kuriose naudojama tokia muzika kaip garso takelis. Tačiau svarbu žinoti, kad ne visos dainos gali būti naudojamos laisvai, nes daugelis iš jų turi autorių teises.

Autorių teisės yra teisinė apsauga, suteikiama originalių darbų, tokių kaip dainos, filmai, knygos, kūrėjams, be kita ko. Tai reiškia, kad jei naudosite apsaugotą autorių teisių muziką be tinkamo leidimo, pažeisite įstatymus ir gali susidurti su teisinėmis pasekmėmis.

Kaip nustatyti, ar dainoje yra autorių teisių

Identifikavimas, jei daina turi autorių teises, gali būti šiek tiek sudėtingos, tačiau yra keletas patarimų, kurie gali padėti jums atlikti šią užduotį:

 1. Patikrinkite šaltinį: Jei atsisiunčiate muziką iš žinomos svetainės ar platformos, tokios kaip „Spotify“, „Apple Music“ ar „YouTube“ muzika, muzika greičiausiai bus apsaugota autorių teisėmis.
 2. Ieškokite muzikos ir atlikėjo pavadinimo: Atlikite interneto paiešką, kad pamatytumėte, ar muzika yra viešoje srityje, ar turi kokią nors autorių teisių apsaugą.
 3. Kreipkitės į kolektyvines autorių teisių valdymo įstaigas: Kai kuriose šalyse yra organizacijų, atsakingų už autorių teisių valdymą. Peržiūrėkite šiuos organus, kad pamatytumėte, ar muzika yra apsaugota.
 4. Kas nutiks, jei „Instagram“ naudoju autorių teisių muziką?

  Jei „Instagram“ naudosite autorių teisių saugomą muziką be tinkamo leidimo, gali atsitikti kai kurie dalykai:

  • Turinio užraktas: „Instagram“ turi automatinę sistemą, kuri identifikuoja autorių teisių muziką ir gali užblokuoti jo turinį, neleidžiant jo peržiūrėti kiti.
  • Turinio pašalinimas: Be užrakto, „Instagram“ taip pat gali pašalinti savo turinį, jei gausite ataskaitą apie autorių teisių pažeidimą.
  • Teisinės pasekmės: Atsižvelgiant į pažeidimo sunkumą, galite susidurti

  Kaip naudoti muziką „Instagram“, nesilaikant autorių teisių

  Nepaisant apribojimų, vis dar galima naudoti muziką „Instagram“, nepažeidžiant autorių teisių. Peržiūrėkite keletą variantų:

  • Autorių teisių dainos: Yra keletas platformų, siūlančių nemokamą autorių teisių muziką, pavyzdžiui, „YouTube“ garso biblioteką ir „SoundCloud“. Šios dainos gali būti naudojamos be problemų.
  • naudokite „Instagram“ muzikos biblioteką: „Instagram“ turi licencijuotą dainų biblioteką, kurią galima naudoti jūsų vaizdo įrašuose ir istorijose. Tiesiog eikite į galimybę pridėti muziką ir pasirinkti vieną iš galimų parinkčių.
  • gauti autorizaciją: Jei norite naudoti konkrečią dainą, susisiekite

  Trumpai tariant, būtina būti atsargūs naudojant muziką „Instagram“, kad būtų išvengta autorių teisių problemų. Visada įsitikinkite, kad muzika yra apsaugota, naudokite nemokamą autorių teisių muziką arba gaukite leidimą naudoti konkrečią dainą. Tokiu būdu galėsite mėgautis tobulu savo vaizdo įrašų garso takeliu, nepažeisdami įstatymų.

Scroll to Top