Kaip sužinoti, ar pupelė sugadinta

Kaip sužinoti, ar pupelės sugadinta

pupelės yra daug vartojamas maistas Brazilijoje ir daugelyje pasaulio šalių. Tai puikus baltymų, skaidulų ir vitaminų šaltinis, jis yra labai universalus gaminant virimą. Tačiau, kaip ir bet kuris maistas, pupelės taip pat gali sugadinti ir sukelti sveikatos problemų, jei jos vartojamos tokiomis sąlygomis.

ženklai, kad pupelės sugadino

Yra keletas požymių, rodančių, kad pupelės yra pažeistos ir neturėtų būti vartojamos. Svarbu žinoti šiuos požymius, kad būtų išvengta sveikatos problemų. Žiūrėkite žemiau kai kuriuos pagrindinius ženklus:

 1. blogas kvapas: Jei pupelės kvepia stipriai ir nemaloniai, tai yra ženklas, kad jis gali būti pažeistas. Pelėsio ar fermentuoto kvapas rodo, kad pupelės nėra tinkamos vartoti.
 2. Pakeista tekstūra: Sugedusios pupelės gali turėti lipnią, klampią ar suyra tekstūrą. Jei pastebite pupelių tekstūros pokyčius, geriau ją išmesti.
 3. Pelėsio buvimas: Jei pupelių grūduose yra kokių nors pelėsių ženklų, tai aiškiai rodo, kad jis yra pažeistas. Pelėsiai gali pakenkti sveikatai ir reikėtų vengti.
 4. skirtingos spalvos: Sugedusios pupelės gali turėti tamsią spalvą, dėmes ar tamsius taškus. Šie spalvų pokyčiai yra požymiai, kad pupelės nėra geros būklės.
 5. Kaip neleisti pupelėms sugadinti

  Norint išvengti pupelių sugadinimo, svarbu šiek tiek rūpintis, kai jas kaupiate. Žemiau yra keletas patarimų:

  • Tinkamas saugojimas: Pupelės laikykite hermetiškame inde, vėsioje, sausoje, šviesiai apsaugotoje vietoje. Venkite pupelių, veikiamų oro, nes tai gali pagreitinti pablogėjimo procesą.
  • Patikrinkite galiojimą: Prieš pirkdami, visada patikrinkite pupelių galiojimo datą. Venkite pirkti paketus, kurie yra arti brandos.
  • Vaizdinis patikrinimas: Prieš kepdami pupeles, atlikite vizualinį patikrinimą grūduose, kad pamatytumėte, ar nėra pelėsio, nešvarumų ar sulaužytų grūdų požymių.
  • Teisingai virkite: Virimo pupelės yra tinkamai esminės, kad būtų pašalintos galimos bakterijos ir mikroorganizmai, kurie gali būti. Prieš vartojant, įsitikinkite, kad pupelės yra gerai paruoštos.

  Vykdydami šiuos patarimus, galite saugiai ir sveikai mėgautis pupelėmis. Visada nepamirškite žinoti apie ženklus, kad pupelės prireikus sugadino ir išmesdavo. Jūsų sveikata ačiū!

Scroll to Top