Kaip veikia kochlearinis implantas

Kaip veikia kokoso implantas

Kas yra kokos nors implantas?

Kilmedžio implantas yra elektroninis prietaisas, chirurginiu būdu implantuojamas į vidinę ausį žmonėms, kuriems yra sunkus ar gilus klausos praradimas. Jis skirtas suteikti garso jausmą tiems, kuriems negalima naudotis įprastais klausos aparatais.

Kaip veikia koklininis implantas?

Kochlearinį implantą sudaro dvi pagrindinės dalys: vidinis implantas ir išorinis kalbos procesorius.

vidinis implantas

Vidinis implantas chirurginiu būdu dedamas į vidinę ausį. Jį sudaro elektrodų rinkinys, kuris įkišamas į kochlea – vidinės ausies dalį, atsakingą už klausą. Šie elektrodai tiesiogiai stimuliuoja klausos nervų skaidulas, siunčiant elektrinius signalus į smegenis.

išorinis kalbos procesorius

Išorinis kalbos procesorius naudojamas už ausies. Tai užfiksuoja aplinkos garsus ir paverčia juos elektriniais signalais, kurie per magnetą perduodami į vidinį implantą. Tada vidinis implantas siunčia šiuos elektrinius signalus į klausos nervų pluoštus, leisdamas smegenims juos interpretuoti kaip garsą.

kokybės implanto pranašumai

KOKLEAR implantas gali suteikti daugybę privalumų žmonėms, kuriems yra didelis ar gilus klausos praradimas. Kai kurie iš šių privalumų yra:

  1. Klausos restauravimas: Coclear Implant gali padėti atkurti sugebėjimą klausytis garsų ir suprasti kalbą.
  2. Pagerinta gyvenimo kokybė: Turėdami galimybę dar kartą klausytis, žmonės gali lengviau įsitraukti į pokalbį, mėgautis muzika ir dalyvauti socialinėje veikloje.
  3. Kalbos vystymas

    galutiniai aspektai

    „Cochlear“ implantas yra veiksminga gydymo galimybė žmonėms, sergantiems sunkiu ar giliu klausos praradimu, kuriems netaikoma įprastų klausos aparatų. Jis veikia tiesiogiai stimuliuodamas klausos nervų pluoštus, leisdamas smegenims interpretuoti elektrinius signalus kaip garsą. Naudodami kochlearinį implantą, daugelis žmonių gali atgauti galimybę klausytis ir mėgautis geresne gyvenimo kokybe.

Scroll to Top