Kaip yra labirinto egzaminas

Kaip yra labirinto egzaminas

labirintas yra būklė, kuri daro įtaką labirintui – struktūrai, esančiai vidinėje ausyje, atsakingoje už pusiausvyrą ir klausą. Norint diagnozuoti labirintą ir nustatyti simptomų priežastį, reikia tam tikrų specifinių tyrimų. Šiame straipsnyje pakalbėkime apie tai, kaip atliekamas labirinto egzaminas ir kokios yra dažniausiai pasitaikančios procedūros, kurias naudoja gydytojai.

1. Anamnezė

Pirmasis žingsnis diagnozuojant labirintą yra išsamus medicininis paskyrimas, kuriame profesionalas atliks visišką anamnezę. Šio interviu metu gydytojas paklaus apie pateiktus simptomus, jų trukmę ir intensyvumą, taip pat ištirs galimus sukeliančius veiksnius, tokius kaip naujausios infekcijos ar ototoksinių vaistų vartojimas.

2. Fizinis tyrimas

Fizinis tyrimas yra labai svarbus norint įvertinti bendrą paciento būklę ir nustatyti galimus pokyčius, kurie gali būti susiję su labirintiniu. Šio tyrimo metu gydytojas stebės paciento pusiausvyrą, motorinę koordinaciją ir klausą, taip pat atliks konkrečius tyrimus, kad įvertintų labirintino funkciją.

3. Klausos egzaminai

Norint įvertinti klausą ir nustatyti galimus labirinto pokyčius, atliekami konkretūs tyrimai, tokie kaip toninė ir vokalinė audiometrija. Šie egzaminai leidžia nustatyti klausos praradimo buvimą ir nustatyti įsipareigojimo laipsnį ir tipą.

4. Vestibuliariniai tyrimai

Vestibuliariniai egzaminai yra labai svarbūs norint įvertinti labirinto pusiausvyrą ir funkcijas. Tarp dažniausiai pasitaikančių egzaminų yra:

  • posturografija: įvertina paciento laikysenos pusiausvyrą skirtingose ​​situacijose;
  • vektoelektronistgmografija (Veng): registruojami akių judesiai vestibuliarinių dirgiklių metu;
  • kalorimetrija: Įvertinkite labirinto reakcijas į šiluminį dirgiklį;
  • Galvos impulsų testas: Įvertinkite labirinto puslankių kanalų funkciją.

5. Vaizdo egzaminai

Kai kuriais atvejais reikia atlikti vaizdo testus, kad būtų galima įvertinti labirinto struktūrą ir nustatyti galimus pokyčius. Labiausiai naudojami egzaminai yra kompiuterinė tomografija (TC) ir magnetinio rezonanso tomografija (RM).

Išvada

Labirinto diagnozė apima daugybę testų ir vertinimų, siekiant nustatyti simptomų priežastį ir nustatyti geriausią gydymą. Svarbu pabrėžti, kad tik gydytojas specialistas gali atlikti teisingą diagnozę ir nurodyti tinkamą gydymą kiekvienu atveju.

Jei pasireiškia labirinto simptomai, tokie kaip galvos svaigimas, galvos svaigimas, spengimas ausyse ar pusiausvyros praradimas, būtinai kreipkitės į otolaringologą visiškam įvertinimui.

Scroll to Top