Kaip yra šlapimo takų ultragarsas

Kaip yra šlapimo takų ultragarsas

Šlapimo takų ultragarsas yra neinvazinis ir neskausmingas egzaminas, kuriame naudojamos aukšto dažnio garso bangos, kad būtų sukurtos šlapimo sistemos vidinių struktūrų vaizdai. Šio egzamino dažnai prašoma diagnozuoti ir stebėti tokias ligas kaip šlapimo takų infekcijos, inkstų akmenys, navikai ir kliūtys.

pasiruošimas egzaminui

Prieš atlikdami šlapimo takų ultragarsą, svarbu laikytis kai kurių gairių, kad būtų užtikrinta gautų vaizdų kokybė. Paprastai prieš egzaminą reikia gerti daug vandens, kad šlapimo pūslė būtų pilna ultragarso metu. Už egzaminą atsakingas gydytojas pateiks konkrečias valgomo vandens kiekio nurodymus ir laiką, reikalingą paruošimui.

egzaminas

Ultragarsą šlapimo takuose atlieka specializuotas ultragarso technikas. Pacientas yra gulintis ant neštuvų, o laidus gelis tepamas pilvo srityje. Technikas per odą slenka keitikliu, kuris skleidžia garso bangas ir fiksuoja vaizdus realiuoju laiku.

Egzaminą galima atlikti pilvo arba transvaginalinio/transrektalinio, atsižvelgiant į medicininę indikaciją ir poreikį vizualizuoti specifines struktūras. Pilvo ultragarsas yra labiau paplitęs ir nėra invazinis, o transvaginalinis/transrektalinis – tam tikrais atvejais suteikia išsamesnį vaizdą.

Rezultatų aiškinimas

Po ultragarso šlapimo kelių vaizdus analizuoja radiologas, kuris pateiks ataskaitą su rezultatais. Ši ataskaita bus išsiųsta prašančiam gydytojui, kuris aiškins rezultatus ir aptars juos su pacientu.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šlapimo takai ultragarsu yra tik vienas iš egzaminų, skirtų šlapimo sistemai įvertinti. Atsižvelgiant į simptomus ir klinikinį įtarimą, norint tiksliai diagnozuoti, gali prireikti kitų papildomų tyrimų, tokių kaip kraujo tyrimai, šlapimo ar net magnetinio rezonanso tomografija.

Išvada

Šlapimo takų ultragarsas yra saugus ir efektyvus tyrimas šlapimo sistemos sveikatai įvertinti. Jame pateikiami išsamūs vidinių struktūrų vaizdai, leidžiantys diagnozuoti ir stebėti įvairias sąlygas. Svarbu laikytis medicinos gairių, kaip tinkamai pasiruošti, ir aptarti rezultatus su gydytoju, atsakingu už egzaminą.

Scroll to Top