Kas yra aplinkos auditas, kai jis atsirado

Kas yra aplinkos auditas ir kaip jis atsirado?

Aplinkos auditas yra sistemingo vertinimo sistema ir nepriklausoma nuo organizacijos veiklos, praktikos ir procedūrų, susijusių su jos aplinkos veikla. Ja siekiama išsiaiškinti, ar įmonė laikosi aplinkos apsaugos įstatymų ir kitų teisės aktų, taip pat tikrina, ar ji laikosi tvarios praktikos ir sumažina neigiamą poveikį aplinkai.

Ši praktika atsirado aštuntajame dešimtmetyje, reaguojant į padidėjusį susirūpinimą dėl aplinkos problemų ir poreikio kontroliuoti ir stebėti verslo veiklą. Augant aplinkosauginiui ir visuomenės spaudimui tvaresnės praktikos, aplinkos auditai tapo svarbia priemonė užtikrinti atitiktį ir skatinti nuolatinį organizacijų tobulinimą.

Aplinkos audito pranašumai

Aplinkos auditas suteikia keletą privalumų tiek įmonėms, tiek aplinkai. Kai kurie pagrindiniai pranašumai yra šie:

  1. Neatitikimų nustatymas: Aplinkos auditas leidžia nustatyti bendrovės praktikos ir procedūrų nesėkmes ir neatitikimus, leidžiančius pataisyti ir priimti taisomuosius priemones.
  2. Tvarumo skatinimas: Vertinant organizacijos aplinkos veiklą, auditas skatina priimti tvarią praktiką, pavyzdžiui, sumažinti gamtos išteklių vartojimą ir sumažinti atliekų mažinimą.
  3. Teisinis atitikimas: Aplinkos auditas patikrina, ar Bendrovė laikosi aplinkos apsaugos įstatymų ir kitų teisės aktų, vengdama baudų ir teisinių sankcijų.
  4. Nuolatinis tobulėjimas: Nustatant tobulinimo galimybes, aplinkosaugos auditas skatina ieškoti efektyvesnės ir tvarios praktikos, skatinant nuolatinį organizacijos tobulinimą.
  5. Aplinkos audito tipai

    Yra įvairių aplinkos audito tipų, kiekvienas turi savo specifines savybes ir tikslus. Kai kurie pagrindiniai tipai yra šie:

    • Atitikties auditas: patikrina, ar įmonė laikosi aplinkos įstatymų ir kitų teisės aktų.
    • Veiklos auditas: įvertina organizacijos aplinkos veiklą, susijusią su nustatytais rodikliais ir tikslais.
    • Aplinkos valdymo sistemų auditas: įvertina bendrovės aplinkos valdymo sistemos, tokios kaip ISO 14001 sertifikavimas, veiksmingumą ir atitiktį.

    Aplinkos auditas yra esminė priemonė užtikrinti įmonių tvarumą ir aplinkos apsaugą. Tai prisideda prie nuolatinio praktikos ir procedūrų tobulinimo, skatinant tvaresnių priemonių priėmimą ir mažinant neigiamą poveikį aplinkai.

    Nuorodos:

    1. https: //www.teses.usp .br/thees/prieinami/3/3141/TDE-04052010-105019/public/03.pdf
    2. https://www.scielo.br/scielo.php?script=ScI_Arttx -65132007000100002
Scroll to Top