Socialinis verslas, kaip sako jo vardas

Socialinis verslas: pasaulio pertvarkymas per verslumą

Socialinis verslas: pasaulis pertvarkymas per verslumą

Įvadas

Ar girdėjote apie socialinį verslą? Šis verslumo modelis pastaraisiais metais tapo vis svarbesnis, nes jis sujungia pelno paiešką su socialinių ir aplinkos problemų sprendimu. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime socialinio verslo koncepciją ir tai, kaip ji gali paversti pasaulį į gerąją pusę.

Kas yra socialinis verslas?

Socialinis verslas yra įmonė, siekianti išspręsti socialinę ar aplinkos problemą, siekdama finansinio tvarumo. Socialinis verslas, skirtingai nuo ne pelno siekiančios organizacijos, priklauso ne nuo aukų ar subsidijų

Socialinio verslo pavyzdys yra „Grameen Bank“ mikrokreditų įmonė, kurią įkūrė Muhammadas Yunusas. Ši įstaiga siūlo paskolas mažai pajamų žmonėms, leisdama jiems pradėti savo verslą ir pagerinti savo gyvenimo sąlygas.

Socialinio verslo svarba

Socialinis verslas vaidina pagrindinį vaidmenį ieškant socialinių ir aplinkos problemų, su kuriomis šiuo metu susiduriame, sprendimų. Derindamos pelno paiešką su socialine atsakomybe, šios įmonės gali teigiamai paveikti tūkstančių žmonių gyvenimą ir prisidėti prie teisingesnio ir tvaresnio pasaulio statybos.

Socialinio verslo pranašumai

Investuojant į socialinį verslą yra keletas privalumų. Šios įmonės ne tik padeda išspręsti socialines ir aplinkos problemas, bet ir finansiškai pelningos. Be to, socialinis verslas gali pritraukti vartotojus, kurie susitapatina dėl šios priežasties ir nori šiek tiek daugiau mokėti už produktus ar paslaugas, turinčius teigiamą poveikį.

Socialinio verslo pavyzdžiai

  1. „Grameen Bank“: Kaip minėta anksčiau, ši įstaiga siūlo mikrokreditą mažam gyventojams;
  2. TOMS: Ši batų ir aksesuarų kompanija turi misiją paaukoti batų porą vaikui skurstančiai su kiekviena parduota pora;
  3. Ben & Jerry’s: Šis garsus ledų prekės ženklas yra įsipareigojęs naudoti tvarius ingredientus ir palaikant socialines priežastis;
  4. Patagonija: Ši lauko drabužių įmonė yra žinoma dėl savo susirūpinimo aplinka ir dalį savo pelno paaukoti aplinkosaugos organizacijoms;
  5. Warby Parker: Šis akinių prekės ženklas ir saulės energija skirta suteikti kokybiškus akinius už prieinamą kainą ir paaukoti porą akinių už kiekvieną parduotą porą.
  6. Išvada

    Socialinis verslas yra novatoriška verslumo forma, kuria siekiama išspręsti socialines ir aplinkos problemas, tuo pačiu gaunant pelną. Šios įmonės turi galią pakeisti pasaulį į gerąją pusę, teigiamai paveikdamos tūkstančių žmonių gyvybes. Investuodami į socialinį verslą, jūs prisidedate prie teisingesnės ir tvaresnės ateities statybos.

    Nuorodos:

    1. „Grameen Bank“
    2. toms
    3. Ben & Jerry’s
    4. Patagonija
    5. Warby Parker
    6. Vaizdo šaltinis