Kaip padaryti teisingus pritūpimus

Kaip teisingai pritūpęs pritūpimas

Įvadas

pritūpimai yra pagrindinis pratimas, skirtas sustiprinti kojų ir sėdmenų raumenis. Tačiau daugelis žmonių atlieka šį pratimą neteisingai, o tai gali sukelti nepatenkinamų sužalojimų ir rezultatų. Šiame straipsnyje žingsnis po žingsnio parodysime, kaip teisingai atlikti pritūpimą, taip užtikrindami geriausius rezultatus ir išvengsime traumų.

1 žingsnis: namų padėtis

Norėdami pradėti pritūpimus, atsistokite kojomis, esančiomis pečių pločiu. Laikykite nugarą tiesiai, o akys nukreiptos į priekį. Tai yra pradinė padėtis.

2 žingsnis: brėžinys

Dabar pradėkite lėtai žemyn, sulenkite kelius ir klubus. Būtinai laikykite kulniukus ant grindų, o keliai – su kojomis. Laikykite žemyn, kol šlaunys bus lygiagrečios grindims arba tiesiai žemiau.

3 žingsnis: Eiti aukštyn

Pasiekę žemiausią pritūpimų padėtį, pradėkite lėtai kilti, ištiesdami kelius ir klubus. Visada palaikykite judesio kontrolę ir venkite staigių impulsų ar judesių.

4 žingsnis: kvėpavimas

Svarbus pritūpimų patarimas yra kontroliuoti kvėpavimą. Įkvėpkite nusileidimo metu ir pasibaigs lipimo metu. Tai padeda išlaikyti stabilumą ir išvengti per didelio raumenų slėgio.

5 žingsnis: laikysena

Be to, kad užpakalinė dalis būtų tiesi, būtina išlaikyti teisingą pozą per visą pratimą. Laikykite pečius atgal ir atidarykite krūtinę. Venkite pasilenkimo į priekį ar kylokite nugarą.

6 veiksmas: variacijos

pritūpimai gali būti atliekami skirtingais būdais, norint dirbti su konkrečiais raumenimis. Pabandykite pritūpę kojomis, kojomis kartu, hantelius ar juostą. Šie variantai gali padėti sukurti skirtingas kojų ir sėdmenų dalis.

Išvada

pritūpimai yra galingas pratimas, skirtas sustiprinti kojas ir sėdmenis, tačiau būtina tai padaryti teisingai, kad būtų išvengta traumos ir gautų geriausių rezultatų. Atlikite šiame straipsnyje aprašytus veiksmus ir nepamirškite prieš pradėdami bet kokią mankštos programą.

Scroll to Top