Kaip sodinti acerolos sėklas

Kaip sodinti acerola sėklas

„Acerola“ yra vaisių, kuriuose gausu vitamino C ir antioksidantų, o savo sėklų sodinimas gali būti naudinga patirtis. Šiame straipsnyje mes išmokysime jus žingsnis po žingsnio pasodinti acerolos sėklas ir pasirūpinti augalu į derlių.

1 žingsnis: gaukite acerola sėklas

Norėdami pradėti, jums reikės gauti acerola sėklas. Juos galite rasti sodo parduotuvėse ar net pašalinti iš prinokusių vaisių. Būtinai rinkitės kokybišką acerolą, nes tai turės įtakos augalų augimui.

2 žingsnis: paruoškite dirvožemį

Acerola geriau auga gerai nukreiptame dirvožemyje, kuriame gausu organinių medžiagų. Paruoškite dirvožemį saulėtoje vietoje, pašalindami nepageidaujamą augmeniją ir išleisdami ją kastuvu ar kapliu. Būtinai pašalinkite akmenis ir šaknis, kurios gali sutrikdyti acerola šaknų augimą.

3 žingsnis: pasodinkite sėklas

Pasodinkite acerolos sėklas maždaug 2 centimetrų gylyje paruoštoje dirvožemyje. Būtinai palikite pakankamai vietos tarp sėklų, kad augalai galėtų tinkamai augti. Uždenkite sėklas plonu žemės sluoksniu ir švelniai pasnykdykite.

4 žingsnis: Augalų priežiūra

Po sodinimo svarbu tinkamai pasirūpinti acerola augalu, kad būtų užtikrintas jo sveikas augimas. Būtinai reguliariai laistykite, laikydami dirvožemį drėgną, bet ne mirkytą. Venkite vandens kaupimosi aplink šaknis, nes tai gali sukelti puvimą.

Be to, kas tris mėnesius galite pridėti maistinių medžiagų, turinčių ekologiškų trąšų, kad būtų maistinės medžiagos, reikalingos augalų augimui. Taikydami trąšą, būtinai vykdykite gamintojo instrukcijas.

5 žingsnis: Apsaugokite augalą

acerolos yra pažeidžiamos kenkėjų ir ligų, todėl svarbu tinkamai apsaugoti augalą. Reguliariai patikrinkite nepageidaujamų vabzdžių buvimą ir prireikus gydykite juos natūraliais pesticidais. Be to, stebėkite augalą ieškodami ligos požymių ir nedelsdami imkitės jų kontrolės priemonių.

6 žingsnis: derliaus nuėmimas

Acerola paprastai užtrunka nuo 2 iki 3 metų, kad pradėtų gaminti vaisius. Kai vaisiai yra subrendę, jis kruopščiai juos renka, kad išvengtų augalo pažeidimo. Acerolos yra skanesnės, kai jos yra visiškai subrendusios, todėl palaukite, kol jie bus raudoni ir sukulentai prieš juos nuimant.

Dabar, kai žinote, kaip pasodinti acerolos sėklas, laikas padėti rankas į žemę ir pradėti savo acerolas sodą. Nepamirškite turėti kantrybės, nes augalų auginimas reikalauja laiko ir priežiūros. Netrukus galite mėgautis skaniais šviežiomis acerolėmis tiesiai iš savo sodo!

Scroll to Top