Kaip sodinti vyšnių sėklas

Kaip sodinti vyšnių sėklas

Vyšnios yra skanūs ir maistingi vaisiai, o savo vyšnių medžių sodinimas gali būti naudinga patirtis. Šiame straipsnyje žingsnis po žingsnio parodysime, kaip pasodinti vyšnių sėklas ir auginti savo vaismedžius.

1 žingsnis: gaukite vyšnių sėklas

Norėdami pradėti, jums reikės gauti vyšnių sėklas. Tai galite padaryti pirkdami šviežias vyšnias ir pašalindami sėklas ar pirkdami vyšnių sėklas specialiuose sodo parduotuvėse.

2 žingsnis: paruoškite sėklas

Prieš sodinant sėklas, svarbu jas teisingai paruošti. Pradėkite pašalindami minkštimą iš šviežių vyšnių sėklų. Tada nuplaukite sėklas vandeniu, kad pašalintumėte likusius minkštimo likučius.

3 žingsnis: sėklų stratifikacija

Vyšnių sėklos turi pereiti procesą, vadinamą stratifikacija, kad būtų galima nutraukti tirpimą ir stimuliuoti daigumą. Norėdami tai padaryti, įdėkite sėklas į plastikinį maišelį su trupučiu drėgno substrato arba sudrėkinto popierinio rankšluosčio. Uždarykite maišą ir įdėkite jį į šaldytuvą maždaug 8–10 savaičių.

4 žingsnis: Pasirinkite sodinimo vietą

Pasirinkite tinkamą vietą savo vyšnių sėkloms pasodinti. Įsitikinkite, kad vieta bent 6 valandas per dieną gauna tiesiogines saulės spindulius ir turi gerai nusausintą dirvą.

5 žingsnis: Paruoškite dirvožemį

Prieš sodindami sėklas, paruoškite dirvožemį. Nuimkite bet kokį krūmą ar šiukšles ir atleiskite žemę kastuvu ar kapliu. Įpilkite organinių medžiagų, tokių kaip junginys ar kirminų humusas, kad pagerintumėte dirvožemio kokybę.

6 žingsnis: pasodinkite sėklas

Pasodinkite vyšnių sėklas maždaug 2 centimetrus giliai paruoštoje dirvožemyje. Būtinai palikite pakankamai vietos tarp sėklų, kad medžiai galėtų tinkamai augti.

7 žingsnis: vanduo ir rūpinkis daigais

Atsargiai pasodinkite naujai pasodintas sėklas, kad dirvožemis išliktų drėgnas, bet ne mirkytos. Augant sodinukams, toliau reguliariai laistykite ir tiekkite tinkamas maistines medžiagas, tokias kaip organinės trąšos.

8 žingsnis: Persodinkite daigus

Kai daigai pasieks apie 15 centimetrų aukščio, jie bus paruošti persodinti į nuolatinę vietą. Pasirinkite erdvią vietą su geru drenažu ir tinkamu saulės spinduliais.

9 žingsnis: Nuolatinė priežiūra

Laikykitės vyšnių medžių, reguliariai laistykite, prireikus genėdami ir apsaugokite juos nuo kenkėjų ir ligų. Laikui bėgant, jūsų vaismedžiai augs ir galėsite mėgautis skaniomis vyšnomis, paimtomis tiesiai iš jūsų sodo.

Dabar, kai žinote, kaip pasodinti vyšnių sėklas, laikas padėti rankas į žemę ir pradėti savo vyšnių sodą. Būkite kantrūs, nes tai gali užtrukti keletą metų, kol medžiai gamins vaisius, tačiau galutinis rezultatas tikrai bus to vertas.

Scroll to Top